Print Friendly

Hõimuklubi

Fenno-Ugria hõimuklubi alustas tegevust 2001. aastal. Klubiõhtutel astuvad üles hõimurahvaste, nende kultuuride ja keeltega erinevalt seotud inimesed. Koos arutletakse soome-ugri rahvaste kultuuri, sotsiaalse, poliitilise ja majandusliku olukorra üle ning vaadeldakse fennougristika arengusuundi. Fenno-Ugria korraldab hõimuklubi koos Eesti Keele Instituudiga.

Ürituste kalender

 

Hõimuõhtud

Fenno-Ugria hõimuõhtud Tallinna Vanalinna Muusikamajas said alguse hõimuklubi traditsioonist. Hõimuõhtutel tähistame teemakohaste ettekannete, filmide ja muusikaga hõimurahvaste tähtpäevi.

Hõimuõhtutel peame jaanuaris koos udmurtidega nende rahvuskirjaniku Kuzebai Gerdi sünniaastapäeva. Märtsis on Ungari 1948. a revolutsiooni aastapäeva õhtu, aprillis hantide ja manside varesepäeva hõimuõhtu, mari sangari päev ning hooaja lõpuõhtu. Novembris tähistame tavapäraselt lõunanaabrite liivlaste rahvuslipu päeva.

Hõimuõhtutel astuvad üles hõimurahvaste, nende kultuuride ja keeltega seotud inimesed kaugelt ja lähedalt. Lisaks külalistele soome-ugri aladelt esinevad ka kohalike soome-ugri seltside liikmed, kes löövad kaasa ka rahvusroogade valmistamisel. Kaugete hõimurahvaste juures käinud filmimehed kommenteerivad oma linateoseid.

Hõimuõhtud on mõeldud laiale auditooriumile ja aitavad maailma avardada igaühel. Sissepääs on üritustele tasuta, kõik on oodatud.

Fenno-Ugria hõimuõhtuid toetab Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, õla on alla pannud ka hõimurahvaste programm.

Jututoad

2010. aastal alustas Fenno-Ugria Asutus temaatiliste jututubade sarja. Jututubade eesmärgiks on saada paremat ülevaadet soome-ugri rahvaste olukorrast ja genereerida uusi ideid soome-ugri rahvaste vahelise koostöö arendamiseks.

Jututoad on mõeldud kitsamale huvitatute ringkonnale, ent kuulama on oodatud kõik soovijad. Jututoad leiavad aset Fenno-Ugria Asutuse ruumes Tallinnas Pärnu mnt 28–9.